etna & taormina
international bike camp

Zapraszamy zaprasza na 8 – dniowe obozy rowerowe do położonej obok wulkanu ETNA historycznej Taorminy i pobliskiego miasteczka Giardini Naxos. Założona przez starożytnych Greków Taormina uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Naszą bazę stanowią dwa wyjątkowe 4-gwiazdkowe hotele; pierwszy położony nad morzem Jońskim w Giardini z własną plażą i basenem, drugi ze strefą Wellness i SPA obok tras wokół wulkanu Etna.

W okolicach Taorminy i wulkanu Etna znajdują się setki kilometrów dróg gruntowych, ścieżek rowerowych i singletracków. Podczas 7 dni poznasz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca, do których można dotrzeć wyłącznie na rowerze górskim.

Podczas każdej z imprez największą atrakcję stanowią wycieczki na niepowtarzalnych trasach rowerowych. Nieopodal naszych hoteli znajdują się Parki Narodowe, gdzie na chętnych czekają 4-5 godzinowe trasy w zdecydowanej większości po szutrze. Trasy prowadzą też przez zalesione zbocza wulkanu Etna, najwyższe podjazdy prowadzą na ponad 3 tysiące metrów n.p.m.!    

Zaplanowane trasy dostosowane są praktycznie do poziomu wyszkolenia każdego uczestnika. Uczestnikom zapewniamy profesjonalne rowery MTB, również elektryczne, dzięki którym pokonanie wyznaczonych tras nie będzie wymagało zbyt wysokich umiejętności jazdy na rowerach górskich.

Dla tych, którzy preferują kolarstwo górskie o wyższym stopniu zaawansowania przygotowaliśmy trudniejsze trasy, które obejmują zarówno wymagające podjazdy i zjazdy oraz single tracki.

Po przebytych kilometrach na wszystkich pragnących zregenerować siły czeka ciepłe morze, baseny oraz strefy SPA w naszych hotelach. Chętni będą mogli skorzystać z profesjonalnych masaży, które można zamówić w hotelu.

W RAMACH OFERTY ZAPEWNIAMY:

  • Siedem nocy w 4-gwiazdkowych hotelach wraz ze śniadaniami
  • Sześć wycieczek z wykwalifikowanymi przewodnikami rowerowymi
  • Całodzienna wycieczka do Syrakuz (przewodnik + rejs statkiem)
  • Profesjonalne rowery elektryczne
  • Hotelowy transfer z/na lotnisko w Katanii
  • Ubezpieczenie

hotele - Gardini naxos i zaferana ethnea

Taormina - Giardini - etna

nasze rowery

MTB GIANT FATHOM 29″ E+ z lekką aluminiową ramą ALUXX SL
Technologia silnika Sync Drive Sport zapewnia płynność. Nowością jest akumulator Energy Pak Smart Compact 500 kompatybilny ze wzmacniaczami zasięgu. Wyposażony w amortyzowany widelec o skoku 120 mm i pewne osiągi 29-calowych kół i opon bezdętkowych zapewnia wyważoną kontrolę i prowadzenie. Uwalniany z boku EnergyPak Smart jest płynnie zintegrowany z ramą i można go łatwo wyjąć w celu ładowania. Sterowanie wszystkimi ustawieniami jest proste dzięki zamontowanemu na kierownicy Ride Control ON E, który ułatwia wybór funkcji wspomagania pedałowania i sprawdzanie poziomu naładowania akumulatora.

VALL-E to rower z lekką aluminiową ramą ALUXX SL
Zaprojektowany specjalnie dla pań Zasięg do 170 km* – akumulatora EnergyPak Smart 500 Wh. Silnik SyncDrive Sport, napędzany przez firmę Yamaha, zapewnia moment obrotowy 70 Nm i ma sześć ustawień kontroli prędkości, z maksymalnym wsparciem 350%. Wyposażony w amortyzowany widelec o skoku 120 mm i pewne osiągi kół 29 lub 27,5 cali oraz opon bezdętkowych zapewnia wyważoną kontrolę i prowadzenie. Technologia Smart Assist „wygładza” nierówności, a zamontowany na kierownicy panel RideControl Dash ułatwia wybór funkcji wspomagania pedałowania i sprawdzanie poziomu naładowania akumulatora.

przykładowe trasy

terminy 2023

koszty 2024 - pokój 2-osobowy

1350 euro bez obiadokolacji
1590 euro z obiadokolacjami
  450 euro dopłata do pokoju jednoosobowego

Applikation form

Media world cup - relacja