Zapraszamy na 7 – dniowe obozy MTB do położonej obok wulkanu ETNA historycznej Taorminy i pobliskiego miasteczka Giardinii. Założona przez starożytnych Greków Taormina uważana jest za jedno z najpiekniejszych miejsc we Włoszech. Naszą bazą są dwa 4-gwiazdkowe hotele: Hellenia położony nad morzem Jońskim z własną plażą i basenem, Airone Wellnes położony w górach, tuż obok fascynujących tras wokół wulkanu Etna.

W okolicach Taorminy i wulkanu Etrna znajdują się setki kilometrów dróg gruntowych, ścieżek rowerowych i singletracków. Podczas 7 dni poznasz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca, do których można dotrzeć wyłącznie na rowerze górskim.

Najważniejszym wydarzeniem naszego obozu są wycieczki na niepowtarzalnych trasach rowerowych. Nieopodal naszych hoteli znajdują się Parki Narodowe, gdzie na chętnych czekają 4-5 godzinowe trasy rowerowe po szutrze. Trasy prowadzą przez zalesione fragmentami zbocza wulkanu, najwyższe na ponad 3 tysiacach metrów n.p.m.!

Zaplanowaliśmy trasy dostosowane do każdego poziomu umiejetności i wyszkolenia rowerzysty. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych rowerów elektrycznych, pokonanie wyznaczonych przez najlepszych sycylijskich przewodników tras nie będzie wymagało zbyt wysokich umiejetności jazdy na rowerach górskich.

Dla tych, którzy preferują kolarstwo górskie o wyższym stapniu zaawansowania przygotowalismy trudniejsze trasy, które obejmują zarówno wymagające podjazdy i zjazdy oraz single track.

Po przebytych kilometrach na wszystkich pragnących zregenerować siły czeka ciepłe morze, baseny oraz strefy SPA w naszych hotelach. Chętni będą mogli skorzystać z profesjonalnych masaży, które można zamówić w hotelu.

W ramach ceny zapewniamy:

7 nocy w 4-gwiazdkowych hotelach:
– 5 noclegów w hotelu**** „Hellenia Taormina-Giardini”
– 2 noclegi w hotelu**** Airone Wellnes w Zafferana Etnea
5 wycieczek z wykwalifikowanymi przewodnikami rowerowymi
Całodzienna wycieczka do Syrakuz (przewodnik + rejs statkiem)
Profesjonalne rowery elektryczne
Hotelowy transfer z/na lotnisko w Katanii
Ubezpieczenie