MTB E-BIKE CAMP TAORMINA&ETNA

Fundacja Media World Cup zaprasza na 8-dniowe, międzynarodowe obozy rowerowe MTB do historycznej Taorminy i pobliskiego miasteczka Giardinii Naxos. Podczas ośmiu dni poznasz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca, do których można dotrzeć wyłącznie na rowerze górskim. Spośród wyznaczonych setek kilometrów tras wokół wulkanu ETNA wybraliśmy te najbardziej ekscytujące.

Naszą bazą są dwa 4-gwiazdkowe hotele położone nad morzem Jońskim z własną plażą i basenem oraz w górach, tuż obok fascynujących tras wokół wulkanu Etna i tylko 10 minut od kultowej Taorminy. Założone przez starożytnych Greków miasto uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech.

Najważniejszymi wydarzeniami naszego obozu są oczywiście wycieczki na niepowtarzalnych trasach wschodniej części Sycylii. Szutrowe trasy prowadzą przez Parki Narodowe oraz zalesione fragmentami zbocza wulkanu Etna, Najwyższe wzniesienia, na które będzie można wjechać znajdują się na wysokości  ponad 3 tysięcy metrów n.p.m.!

Zaplanowaliśmy trasy dostosowane do każdego poziomu wyszkolenia uczestnika. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych rowerów elektrycznych, pokonanie wyznaczonych tras nie będzie wymagało zbyt wysokich umiejętności jazdy na rowerach górskich.

Dla tych, którzy preferują kolarstwo górskie o wyższym stopniu zaawansowania przygotowaliśmy trudniejsze trasy, które obejmują zarówno wymagające podjazdy i zjazdy oraz single-tracki.

Po przebytych kilometrach na wszystkich pragnących zregenerować siły czeka ciepłe morze, baseny oraz strefy SPA w naszych hotelach. Chętni będą mogli skorzystać z profesjonalnych masaży, które można zamówić w hotelu.

W obozach udział wezmą osoby m.in.: z Polski, Norwegii, Kanady, USA, Niemiec, Szwajcarii, Irlandii i Wlk. Brytanii – uczestnicy dotychczasowych 6. edycji Media World Cup.

W ramach ceny zapewniamy:

  7 nocy w 4-gwiazdkowych hotelach w Giardini-Naxos i Zafferana Etnea
  Śniadania, obiady i kolacje
  6 tras z wykwalifikowanymi przewodnikami rowerowymi
  6 tras dla bardziej wymagających kolarzy
  Codziennie napoje i odżywki w trakcie jazdy
  Wieczory w Taorminie – zwiedzanie i integracyjna kolacja z sycylijskim folkiem
  Całodzienną wycieczkę do Syrakuz (przewodnik + rejs statkiem)
  Profesjonalne rowery elektryczne lub normalne
  Hotelowy transfer z/na lotnisko w Katanii (ok. 30 minut)
  Ubezpieczenie
  Dodatkowe atrakcje (nurkowanie, delfinarium, wędkowanie)

Nasze hotele

nasze rowery

MTB GIANT FATHOM 29″ E+
Profesjonalny rower górski z lekką aluminiową ramą ALUXX SL Technologia silnika Sync Drive Sport zapewnia płynność. Nowością jest akumulator Energy Pak Smart Compact 500 kompatybilny ze wzmacniaczami zasięgu. Wyposażony w amortyzowany widelec o skoku 120 mm i pewne osiągi 29-calowych kół i opon bezdętkowych zapewnia wyważoną kontrolę i prowadzenie. Uwalniany z boku EnergyPak Smart jest płynnie zintegrowany z ramą i można go łatwo wyjąć w celu ładowania. Sterowanie wszystkimi ustawieniami jest proste dzięki zamontowanemu na kierownicy Ride Control ON E, który ułatwia wybór funkcji wspomagania pedałowania i sprawdzanie poziomu naładowania akumulatora.

VALL-E to rower z lekką aluminiową ramą ALUXX SL
Zaprojektowany specjalnie dla pań Zasięg do 170 km* – akumulatora EnergyPak Smart 500 Wh. Silnik SyncDrive Sport, napędzany przez firmę Yamaha, zapewnia moment obrotowy 70 Nm i ma sześć ustawień kontroli prędkości, z maksymalnym wsparciem 350%. Wyposażony w amortyzowany widelec o skoku 120 mm i pewne osiągi kół 29 lub 27,5 cali oraz opon bezdętkowych zapewnia wyważoną kontrolę i prowadzenie. Technologia Smart Assist „wygładza” nierówności, a zamontowany na kierownicy panel RideControl Dash ułatwia wybór funkcji wspomagania pedałowania i sprawdzanie poziomu naładowania akumulatora.

wypełnij formularz - wkrótce otrzymasz ofertę

ORGANIZATOR MTB BIKE CAMP ETNA&TAORMINA: FUNDACJA MEDIA WORLD CUP