Norweski dziennikarz Martin Ljøstad oraz reprezentantka polskich mediów Ewelina Bojdzińska wygrali wyścigi MTB, które odbyły się w Krynicy Zdrój podczas Małopolska Media World Cup 2023. W piątej edycji Madia World Cup udział wzięli przedstawiciele mediów z 11 krajów, min. z Kanady, USA, Norwegii, Włoch i Hiszpanii. Partnerem Tytularnym imprezy było Województwo Małopolskie, gospodarz III Igrzysk Europejskich a Partnerem Głównym Polska Organizacja Turystyczna.

Zawody zostały rozegrane na ponad 5 kilometrowej pętli wyznaczonej wokół wieży widokowej w Krynicy Zdrój. W zależności od kategorii, zawodnicy musieli pokonać dwie lub trzy pętle. W rywalizacji panów zwyciężył Norweg Martin Lojstad, który wyprzedził Włocha Leonardo Olmi oraz reprezentanta Polski Macieja Balcera. Wśród pań najlepszą okazała się Ewelina Bojdzińska, która przyjechała na metę tuż przed Karoliną Chwiej i Katyą Gasenko.
Panie poza pucharami i medalami otrzymały specjalną nagrodę, tygodniowy pobyt we włoskiej Kalabrii. Nagrodę ufundowała Fundacja Media World Cup, główny organizator zawodów.

Rywalizacja odbyła się w ramach międzynarodowej imprezy – Małopolska Media World Cup 2023, podczas której uczestnicy aktywnie spędzili pięć dni w Krynicy Zdrój i Krakowie. Podczas kilkugodzinnych wycieczek poznali trasy rowerowe w okolicach Krynicy Zdrój, Muszyny i Krakowa oraz tradycyjne dania przygotowane przez restauracje i karczmy specjalizujące się w regionalnej kuchni.

– Jestem pierwszy raz w Polsce, i bardzo pozytywnie zaskoczony tym co tutaj doświadczyłem. Bardzo profesjonalna organizacja, bardzo dobrze przygotowane trasy rowerowe z przepięknymi widokami, hotele na najwyższym światowym poziomie oraz wspaniała pogoda – powiedział Vegard Knudsen z norweskiego Trondheim. – Rozmawiałem już z kolegami mojego klubu i najprawdopodobniej grupą ponad 30 osób przyjedziemy na tygodniowy obóz rowerowy w sierpniu lub we wrześniu. Krynica Zdrój i Kraków z trasami w Lesie Wolskim maja ogromny potencjał, który Polska powinna zdecydowanie promować – dodał norweski dziennikarz.

W podobnym tonie wypowiedział się Włoch Leonardo Olmi, który już po raz drugi uczestniczył w Media World Cup. – Tegoroczna impreza była zorganizowana na jeszcze wyższym poziomie niż ta na której byłem w Lublinie i Zamościu. Organizatorzy zaskoczyli nas wspaniałą polską kuchnią i regionalnymi przysmakami. My Włosi jesteśmy szczególnie wrażliwi na punkcie jedzenia, więc myślę, że moja opinia jest w tym przypadku bardzo ważna – podkreślił uśmiechnięty Leonardo.

Pozytywnie o imprezie wypowiadała się również Irmina Somers z Kanady, która na zlecenie stacji telewizyjnych w Kanadzie i USA przygotowywała materiały z pobytu w Polsce.
– Muszę przyznać, że to co zobaczyłam w Polsce, zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Fantastyczna atmosfera, ludzie mediów z tylu krajów, bardzo dobra regionalna kuchnia oraz świetne trasy z pięknymi widokami na polskie góry, to wszystko złożyło się na bardzo pozytywny wizerunek imprezy – stwierdziła Irmina.

O sukcesie Małopolska Media World Cup 2023 zadecydowała również słoneczna pogoda, która towarzyszyła uczestnikom imprezy od pierwszego do ostatniego dnia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jeśli dostaną zaproszenie, to na pewno pojawią się we wrześniu w Zakopanem i Krakowie podczas szosowej edycji Media World Cup 2023.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *